Еффералган (дитячий)

Назва: Еффералган (дитячий) (Efferalgan)

Фармакологічна дія: Еффералган - лікарський препарат з вираженим антипиретическим і анальгетическим дією, який застосовується в педіатрії. Еффералган містить активну речовину - парацетамол - лікарський засіб групи ненаркотичних анальгетиків. Механізм дії препарату полягає в пригніченні активності ферменту циклооксигенази, який регулює метаболізм арахідонової кислоти і утворення простагландинів. Аналгетичний ефект препарату здійснюється за рахунок зниження кількості простагландинів у тканинах центральної нервової системи, внаслідок чого знижується генерація і проведення больового імпульсу. Антипіретичний ефект здійснюється за рахунок безпосереднього впливу парацетамолу на центр терморегуляції в гіпоталамусі. Для препарату не характерно протизапальну дію, так як парацетамол інактивується клітинними пероксидазами.

Після перорального застосування препарат добре абсорбується в шлунково-кишковому тракті, максимальна плазмова концентрація препарату відзначається через 30-60 хвилин. Після ректального застосування абсорбція препарату відбувається повільніше, максимальна плазмова концентрація відзначається через 2-3 години.
Метаболізується парацетамол в печінці з утворенням фармакологічно неактивних метаболітів. Виводиться переважно нирками у вигляді метаболітів, близько 5% препарату виводиться в незмінному вигляді. Період напіввиведення препарату становить 2-4 години. У пацієнтів з порушенням функції нирок і зниженням кліренсу креатиніну період напіввиведення парацетамолу збільшується.

Показання до застосування: Препарат застосовують для лікування дітей віком від 1 місяця до 12 років, які страждають больовим синдромом слабкої та помірної інтенсивності (зубний біль, міалгія, головний біль, біль при прорізуванні зубів).
Препарат також призначають для лікування лихоманки різної етіології.

Спосіб застосування: Супозиторії ректальні:
Препарат призначений для ректального застосування. При випадковому проковтуванні препарату слід промити шлунок. Застосування препарату не залежить від прийому їжі. Тривалість курсу лікування і дози препарату визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.
Дози препарату розраховують залежно від маси тіла дитини, зазвичай призначають по 60мг/кг маси тіла на добу.
Дітям у віці від 1 до 5 місяців зазвичай призначають по 1 супозиторію препарату Еффералган 80мг 3-4 рази на добу. Слід дотримуватися інтервал між застосуваннями не менше 6:00.
Дітям у віці від 5 місяців до 3 років зазвичай призначають по 1 супозиторію препарату Еффералган 150мг 2-4 рази на добу. Слід дотримуватися інтервал між застосуваннями не менше 6:00.
Дітям з порушеннями функції нирок і кліренсом креатиніну менше 10мл/мін слід дотримуватися інтервал між застосуваннями препарату не менше 8:00, при цьому разова доза препарату не змінюється.

Сироп:
Препарат приймають перорально. Сироп слід приймати в нерозведеному вигляді, проте після прийому препарат можна запити невеликою кількістю води або чаю. Прийом препарату не залежить від прийому їжі. Тривалість курсу лікування і дози препарату визначає лікар індивідуально для кожного пацієнта.
Дітям дози препарату підбирають залежно від маси тіла, при цьому разова доза не повинна перевищувати 15мг/кг маси тіла, а добова - 60мг/кг маси тіла.
Для запобігання передозування препарату слід зважити дитини перед призначенням препарату.
Слід дотримуватися інтервал між прийомами препарату не менше 6:00. При порушеннях функції нирок та кліренсі креатиніну менше 10мл/мін інтервал між прийомами препарату повинен становити не менше 8:00.
Тривалість курсу лікування препаратом незалежно від форми випуску зазвичай складає 3-5 днів. У разі якщо протягом 3 днів температура тіла не нормалізується або повторно збільшується, а також, якщо біль не проходить протягом 5 днів, слід звернутися до лікаря, який повинен провести повторну діагностику і скоригувати схему лікування.
При необхідності застосування препарату більш 5 днів поспіль слід контролювати функцію печінки.

Побічні дії: Препарат звичайно добре переноситься пацієнтам, у поодиноких випадках відзначали розвиток таких побічних ефектів як нудота, блювання, носова кровотеча, тромбоцитопенія. Можливо також розвиток алергічних реакцій, в тому числі шкірної висипки, сверблячки, кропивниці.

Протипоказання: Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.
Препарат не застосовується для терапії пацієнтів з важкими порушеннями функції печінки, а також дітей у віці молодше 1 місяця.
Препарат у формі супозиторіїв не призначають пацієнтам, що страждають діареєю, запальними захворюваннями прямої кишки та порушеннями функції ануса.
Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам, страждаючим захворюваннями печінки та /або нирок.
Препарат у формі сиропу слід з обережністю призначати пацієнтам з цукровим діабетом.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Препарат не застосовують одночасно з іншими лікарськими препаратами, що містять парацетамол та інші нестероїдні протизапальні лікарські засоби.
При застосуванні препарату одночасно з непрямими антикоагулянтами слід контролювати згортання крові.

Передозування: При застосуванні завищених доз препарату у пацієнтів відзначається розвиток нудоти, блювоти, головного болю, блідості шкірних покривів. При подальшому збільшенні дози відзначається розвиток гепатотоксичної дії парацетамолу, в тому числі можливий розвиток гепатоцелюлярної недостатності, підвищення рівня печінкових ферментів, некроз печінки. Крім того, можливий розвиток метаболічного ацидозу і енцефалопатії.
При передозуванні препарату у формі сиропу, в разі якщо пройшло не більше 2:00 після прийому показано промивання шлунка і прийом ентеросорбентів. Крім того, при передозуванні препарату незалежно від форми випуску показано проведення симптоматичної терапії. При важких отруєннях парацетамолом (в разі розвитку гепатотоксичної дії і інших важких симптомів передозування) показана госпіталізація, внутрішньовенне введення ацетилцистеїну і пероральний прийом метіоніну. Слід враховувати, що розвиток симптомів ураження печінки може відзначатися через 12-48 годин після прийому завищеною дози препарату.

Форма випуску: Супозиторії ректальні по 5 штук в контурній упаковці, по 2 контурні упаковки в картонній пачці.
Сироп по 90мл у скляних флаконах, по 1 флакону в комплекті з мірною ложкою в картонній упаковці.

Умови зберігання: Препарат рекомендується зберігати в сухому місці далеко від прямих сонячних променів при температурі від 15 до 30 градусів Цельсія.
Термін придатності препарату у формі супозиторіїв ректальних - 3 роки.
Термін придатності препарату у формі сиропу - 3 роки.

Синоніми: Панадол Бебі.

Склад: 1 супозиторій ректальний Еффералган 80 містить:
Парацетамолу - 80мг;
Допоміжні речовини.

1 супозиторій ректальний Еффералган 150 містить:
Парацетамолу - 150мг;
Допоміжні речовини.

1мл сиропу Еффералган містить:
Парацетамолу - 30мг;
Допоміжні речовини, в тому числі розчин сахарози.

Увага! Перед використанням препарату Еффералган (дитячий) ви повинні проконсультуватися з лікарем. Дана інструкція із застосування наведена у вільному перекладі і призначена виключно для ознайомлення. Для отримання більш повної інформації просимо звертатися до анотації виробника.




© При використанні даного матеріалу посилання на MedicLab обов'язкове