Еффералган з вітаміном С

Назва: Еффералган з вітаміном С (Efferalgan with Vitamin C)

Фармакологічна дія: Еффералган з вітаміном С - комплексний анальгетический та жарознижувальний препарат. Крім того, препарат має деяким імуностимулюючим ефектом. До складу препарату входять два активних компоненти - парацетамол та аскорбінова кислота. Механізм дії та терапевтичні ефекти препарату засновані на фармакологічні властивості активних компонентів.

Парацетамол - неселективне нестероїдний протизапальний лікарський засіб, інгібуючу циклооксигеназу. Парацетамол пригнічує метаболізм арахідонової кислоти, знижуючи, таким чином, синтез простагландинів. Препарат має аналгетичну дію за рахунок зниження кількості простагландинів у тканинах центральної нервової системи. Крім того, парацетамол має антипиретическим ефектом за рахунок безпосереднього впливу на центр терморегуляції в гіпоталамусі. Протизапальна дія препарату незначно, так як молекула парацетамолу інактивується клітинними пероксидазами.

Аскорбінова кислота (вітамін С) - має виражену антиоксидантну та імуностимулюючу дію. За рахунок антиоксидантної дії вітамін С захищає клітини і тканини від негативного впливу перекисних сполук та вільних радикалів. Імуностимулюючу дію препарату полягає в його здатності стимулювати неспецифічний імунну відповідь, підвищувати фагоцитарну активність макрофагів.
Після перорального застосування активні компоненти препарату добре абсорбуються у шлунково-кишковому тракті. Пік концентрації парацетамолу в плазмі крові відзначається через 26 хвилин. Активні компоненти препарату проникають через гематоенцефалічний і гематоплацентарний бар'єр, виділяються з грудним молоком. Аскорбінова кислота у великій кількості визначається в тканинах центральної нервової системи, надниркових залоз, її вміст у лейкоцитах і тромбоцитах значно вище, ніж в плазмі крові.
Парацетамол метаболізується в печінці, виводиться переважно нирками у вигляді метаболітів, близько 5% прийнятої дози виводиться в незмінному вигляді. Аскорбінова кислота виводиться як в незмінному вигляді, так і у вигляді метаболітів нирками. При дефіциті вітаміну С в організмі в сечі не визначається аскорбінова кислота.
Період напіввиведення аскорбінової кислоти становить 12-30 діб.

Показання до застосування: Препарат застосовується для симптоматичної терапії пацієнтів з больовим синдромом різної етіології, в тому числі препарат призначають при головному та зубному болю, міалгіях, артралгіях, альгодисменореї.
Препарат Еффералган з вітаміном С також може бути призначений для нормалізації температури тіла при різних інфекційно-запальних захворюваннях.

Спосіб застосування: Препарат приймають перорально. Перед застосуванням препарату таблетку слід повністю розчинити в 150-200мл питної води. Препарат приймають незалежно від прийому їжі.
Дорослим і підліткам у віці старше 15 років звичайно призначають по 1-2 таблетки препарату 1-3 рази на добу. Слід дотримуватися інтервал між прийомами препарату не менше 4:00. Максимальна добова доза становить 9 таблеток.
Дітям дозу препарату розраховують залежно від маси тіла, зазвичай призначають препарат у добовій дозі 60мг парацетамолу на 1 кг маси тіла. Препарат Еффералган з вітаміном С не застосовують для лікування дітей з масою тіла менше 25 кг.
Пацієнтам з нирковою недостатністю і кліренсом креатиніну більше 10мл/мін корекція дози препарату не вимагається.
Пацієнтам з нирковою недостатністю і кліренсом креатиніну менше 10мл/мін зазвичай призначають по 1 таблетці препарату 1-3 рази на добу. Слід дотримуватися інтервалу між прийомами препарат не менш 8:00.
Тривалість курсу лікування препаратом не повинна перевищувати 7 днів.

Побічні дії: Препарат звичайно добре переноситься пацієнтами, однак у деяких випадках у пацієнтів відзначалося розвиток таких побічних ефектів:
З боку шлунково-кишкового тракту і печінки: нудота, блювання, підвищення активності печінкових ферментів.
З боку системи кровотворення: тромбоцитопенія, лейкопенія, нейтропенія.
З боку сечовивідної системи: при застосуванні препарату в дозі більше 1г аскорбінової кислоти в добу можлива поява уратів і оксалатів у сечі.
Алергічні реакції: шкірний висип, свербіж, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок.

Протипоказання: Підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату.
Препарат не призначають пацієнтам, що страждають непереносимістю фруктози, важкої печінкової і /або нирковою недостатністю.
Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам з порушенням функції печінки і /або нирок, сечокам'яної хворобою (у випадку, якщо добова доза аскорбінової кислоти перевищує 1г, прийом препарату протипоказаний), а також пацієнтам, які дотримуються дієти з низьким вмістом солі (слід враховувати, що одна таблетка шипуча містить 330мг натрію та 17 мг калію).
Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам, робота яких пов'язана з управлінням потенційно небезпечними механізмами і водінням автомобіля, так як парацетамол може викликати запаморочення.

Вагітність: Препарат не має тератогенної і мутагенної дії, однак його слід застосовувати в період вагітності тільки за призначенням лікаря, який повинен зважити потенційні ризики для плода та очікувану користь для матері.
Допускається одноразовий прийом препарату в період лактації, проте, при необхідності регулярного прийому препарату в період лактації слід вирішити питання про переривання грудного вигодовування. Відновлення грудного вигодовування можливо не раніше, ніж через 24 години після прийому останньої дози препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами: Препарат не призначають одночасно з іншими лікарськими засобами, що містять парацетамол.
При прийомі препарату можливе отримання помилкових даних при проведенні лабораторних аналізів, зокрема при визначенні рівня глюкози крові і рівня сечової кислоти в крові.

Передозування: При застосуванні завищених доз препарату у пацієнтів відзначається розвиток нудоти, блювоти, блідості шкірних покривів, крім того, можливе підвищення активності печінкових ферментів, гіпербілірубінемія. При застосуванні препарату дорослими пацієнтами в дозі більше 10г парацетамолу розвивається гепатотоксична дія препарату, а також можливий розвиток енцефалопатії, метаболічного ацидозу, коми та смерті. Симптоми передозування зазвичай розвиваються протягом 12-48 годин після прийому завищеною дози препарату.
При передозуванні препарату потрібна госпіталізація. У разі якщо протягом 12-48 годин не розвиваються симптоми ураження печінки та нервової системи, проводять симптоматичну терапію. Якщо у пацієнта розвиваються симптоми важкої інтоксикації парацетамолом, показано внутрішньовенне введення ацетилцистеїну і пероральний прийом метіоніну.

Форма випуску: Таблетки шипучі по 10 штук в поліетиленових тубах, по 1 або 2 поліетиленові туби в картонній упаковці.

Умови зберігання: Препарат рекомендується зберігати в сухому місці далеко від прямих сонячних променів при температурі від 15 до 25 градусів Цельсія.
Термін придатності - 3 роки.

Склад: 1 таблетка шипуча містить:
Парацетамолу - 330мг;
Вітаміну С (аскорбінової кислоти) - 200мг;
Допоміжні речовини, в тому числі сорбітол.

Увага! Перед використанням препарату Еффералган з вітаміном С ви повинні проконсультуватися з лікарем. Дана інструкція із застосування наведена у вільному перекладі і призначена виключно для ознайомлення. Для отримання більш повної інформації просимо звертатися до анотації виробника.




© При використанні даного матеріалу посилання на MedicLab обов'язкове